סינמה נס - באשכול הפיס

לחיות בקטן

בימוי:אלכסנדר פיין

שחקנים: מט דיימון, קתרין וויג, כריסטוף וולץ, הונג שו, ג'ייסון סודיקיס.

אתם מוזמנים לביקור אל העתיד הרחוק… הקרוב מאד! בעולם של זיהום אוויר, התחממות גלובלית והתפוצצות אוכלוסין עם למעלה מ- 7.5 מיליארד בני אדם, צוות מדענים מפתח טכנולוגיה פורצת דרך שעשויה להציל את כדור הארץ – " Downsizing": האפשרות להקטין ולכווץ את בני האדם לגודל של בובות משחק (עשירית מגודלם המקורי) ובכך לצמצם את ניצול המשאבים והצפיפות על כדור הארץ. למי שבוחר לעבור את התהליך מובטחים חיי עושר עם פי 10 מהונם הנוכחי בעולם "הגדול", אך עם זאת,  לא יוכל לחזור לגודלו המקורי. פול ואשתו אודרי מבינים כי יוכלו לחיות חיים טובים יותר רק אם יעברו הקטנה ומחליטים לצאת למסע זעיר אל ביתם החדש. לאחר שעבר את התהליך, נחשף פול לאמיתות העולם הממוזער. אבל מה קורה אחרי שהוא "הוקטן", ואשתו… מתחרטת?. דרמה דמיונית (או מציאותית מאד) של הבמאי אלכסנדר פיין ("אודות שמידט", היורשים"). מלווה בהרצאה אחרי ההקרנה.

(135 דק', דובר אנגלית, ספרדית, וייטנאמית, איסלנדית ונורווגית עם תרגום לעברית)

מחיר 20 עד 40 ₪

כוכבים חיים לנצח

בימוי:פול מקגייגן

שחקנים:אנט בנינג, ג'יימי בל, ג'ולי וולטרס, ונסה רדגרייב, סטיבן גראהאם.

הסיפור האמיתי מאחורי הרומן בין שחקן הקולנוע הבריטי הצעיר פיטר טרנר וכוכבת הקולנוע ההוליוודית זוכת האוסקר גלוריה גרהאם. מה שהתחיל כמשיכה רגעית הפך עם הזמן למערכת יחסים מורכבת ותלותית בה טרנר משמש כעד היחיד לימיה האחרונים והטרגיים של גרהאם.  גרהאם העניקה את כל כולה לטרנר במה שהתבררה בדיעבד כ'הופעה' הגדולה ביותר בקריירה שלה. משחק נפלא של אנט בנינג. מלווה בהרצאה (101 דק', דובר אנגלית עם תרגום לעברית)

מחיר 10 עד 30 ₪

חמישים אביבים

בימוי:בלאנדין לנואר

שחקנים: אנייס ז'אווי, טיבולט דה מונטאלמבר, פסקאל ארבילו.

הנה לפניכם קומדיה צרפתית מרגשת עד דמעות!!. אורור, פרודה מבעלה, פוטרה לאחרונה מעבודתה ורק גילתה שהיא עומדת להפוך לסבתא. היא נאלצת לקחת על עצמה עבודות ניקיון ומתקשה להתמודד עם קשיי הפרנסה. כשהיא נתקלת בדרך מקרה, באהבה הגדולה של חייה מימי הנעורים היא מחליטה לנקוט צעדים ולעשות הכל כדי לשנות את מהלך חייה, דווקא עכשיו- כשהיא חוגגת 50 אביבים. לא להחמיץ בשום אופן. מלווה בהרצאה.

-(85 דק', דובר צרפתית עם תרגום לעברית)

מחיר 20 עד 40 ₪

הנשיקה האחרונה של הקיסר

בימוי: דייויד לבו

שחקנים: כריסטופר פלאמר, לילי ג'יימס, ג'יי קורטני, אנטון לסר, ג'אנט מקטיר.

מבוסס על סיפור אמיתי. מלחמת העולם השנייה. חייל גרמני נשלח לחקור האם הסתנן מרגל מטעם תנועות ההתנגדות לאחוזתו של הקיסר וילהאם בהולנד במטרה לרצוח אותו. במהלך החקירה מתאהב החייל בצעירה יהודייה, ומהרהר מחדש בעקרונות שאותם התחייב לשרת בצבא הנאצי. בכיכובו של כריסטופר פלאמר ("צלילי המוסיקה", "כל הכסף שבעולם"). מלווה בהרצאה.

(103 דק', דובר אנגלית עם תרגום לעברית)

מחיר 10 עד 30 ₪

לאהוב את וינסנט

בימוי:דורותה קובילה, יו וולשם

שחקנים: סירשה רונן, כריס אודווד, דגלאס בות', ג'רום פלין, רוברט גולצ'יק, אלינור טומלינסון.

סרט הקולנוע הראשון שהופק בצורה יחודית- שילוב של אנימציה מציורי שמן. כל אחד מ- 62,450 הפריימים של הסרט הוא ציור שמן שצויר ע"י יותר מ- 100 ציירים. יחד הם מספרים את סיפור חייו המדהים ומותו המסתורי של הצייר וינסנט ואן גוך, דרך התמונות שצייר, ו- 800 המכתבים שכתב. לאחר שנודע דבר מותו של וינסנט, ארמנד רולין, בנו של ידידו הטוב של ואן גוך, יוצא למסור מכתב אחרון שכתב הצייר לאחיו תיאו. במסע זה הוא פוגש את כל האנשים שוינסנט פגש בשנות חייו האחרונות: רופאו האישי וחברו הטוב שסירב לטפל בו ולהוציא ממנו את הכדור בו נורה וגרם למותו, והחברים הקרובים שלקחו שלל מתמונותיו בעודו שוכב על ערש דווי. כל אלה שופכים אור על סיפור חייו המרתק ועוזרים לארמנד לתהות על מותו המסתורי של וינסנט. האם נרצח? ואולי התאבד?. מועמד לאוסקר הסרט המצויר לשנת 2018. מלווה בהרצאה

(90 דק', דובר אנגלית עם תרגום לעברית)

מחיר 20 עד 40 ₪

העיתון

בימוי: סטיבן ספילברג

שחקנים: מריל סטריפ, תום הנקס, שרה פולסון, בוב אודנקירק, ברוס גרינווד, אליסון ברי.

יצירתו המרתקת של סטיבן ספילברג המבוססת על אירועים אמיתיים שהתרחשו ב-1971 ובמרכזו  מסמכי הפנטגון, סוד שערורייתי שהוסתר מפני הציבור האמריקאי במשך ארבע קדנציות של נשיאים שונים, והוא נחשף על ידי העיתונאי רב התושייה בן בראדלי ובעלת עיתון ה"וושינגטון פוסט" קתרין גראהם, ומציב את התקשורת כנגד הממשל בקרב ישיר על עתיד הדמוקרטיה. מועמד לאוסקר הסרט הטוב ביותר לשנת 2018. אחד מסרטיו הטובים ביותר של ספילברג. מלווה בהרצאה.

(113 דק', דובר אנגלית עם תרגום לעברית ואנגלית)

מחיר 20 עד 40 ₪

אויבים

בימוי:סקוט קופר

שחקנים: כריסטיאן בייל, רוזאמונד פייק, אווה קופר, ווס סטיודי.

דרמה המבוססת על אירועים אמיתיים. 1892, ניו מקסיקו. ג'וזף בלוקר, קצין צבא ותיק, יוצא למשימה האחרונה לפני הפרישה: ללוות ציף' אינדיאני גוסס ואת משפחתו בחזרה לביתם. בכדי להשלים את המשימה בלוקר והמשפחה נאלצים להיאבק בתנאיי טבע בלתי אפשריים, לשרוד קרבות אלימים ולהתגונן מפני אויבים שאורבים להם בכל פינה.  מלווה בהרצאה

(131 דק', דובר אנגלית ושאיין עם תרגום לעברית)

מחיר 10 עד 30 ₪

המשחק הגדול

בימוי: ארון סורקין

שחקנים: ג'סיקה צ'סטיין, קווין קוסטנר, אידריס אלבה, מייקל סרה, ג'רמי סטרונג.

דרמה המבוססת על סיפור אמיתי שהיתה מועמדת לאוסקר 2018. מולי בלום גדלה בבית תחרותי שבו להפסיד מעולם לא הייתה אופציה, ואחרי ילדות שבה עסקה בספורט הישגי היא מחליטה לעבור להוליווד ולהיכנס לתחום חדש והישגי לא פחות – משחק הפוקר!. בעיר הנוצצת תמיד יש הזדמנויות למי שמעז, ולא עובר זמן רב עד שרוח היזמות, החוצפה והאומץ שלה משגרים אותה לראש התחום, ו"נסיכת הפוקר" מוצאת את מקומה בין כוכבים וטייקונים, אחראית לסכומים עצומים שמחליפים בעזרתה ידיים על בסיס שעתי. מולי נמצאת על גג העולם, אבל כשהאף-בי-איי מחליט לפתוח בחקירה נגדה, נדמה שכולם נעלמים והיא נותרת לבדה, עם עורך דינה כבן הברית היחיד שלה. האם המשחק של מולי הגיע לסופו?. סרטו הראשון כבמאי של התסריטאי המצליח ארון סורקין שכתב את "הבית הלבן","הרשת החברתית" ו"סטיב ג'ובס". מלווה בהרצאה

(137 דק', דובר אנגלית עם תרגום לעברית)

מחיר 20 עד 40 ₪

נטושים

בימוי:ג'ונאס קוארון

שחקנים: גאאל גרסייה ברנאל, ג'פרי דין מורגן, אלונדרו הידאלגו.

דרמה מקסיקנית מרתקת ועוצמתית המתרחשת במדבריות מקסיקו ומבוססת על אירועים אמיתיים. מויסס, פועל מקסיקני, מנסה לעבור את הגבול ולהתגנב לתוך ארה"ב כדי למצוא חיים טובים יותר. סם, אמריקני פסיכופת רצחני שלוקח את החוק לידיו, מבחין בו ורודף אחריו לעומק המדבר בניסיון להרוג אותו. סרט חזק שילווה אתכם זמן רב. מלווה בהרצאה.

(88 דק', דובר ספרדית ואנגלית עם תרגום לעברית)

מחיר 10 עד 30 ₪ 


איש ושמו אובה

בימוי:האנס הולם

שחקנים: רולף לאסגארד, באהר פארס, פיליפ ברג.

הקומדיה השבדית שהיתה מועמדת ל-2 פרסי אוסקר על פי רב מכר מאת פרדריק בקמן, הספר הנמכר ביותר בשבדיה עד היום. הכירו את אוֹבֶה, שכן זקן כועס, קמצן, טרחן ושונא חיות. איש עקרונות המאמין בסדר ומשמעת. פנסיונר בודד עם עקרונות נוקשים ופתיל קצר, שמבלה את ימיו באכיפת חוקי אגודת דיירים שרק לו אכפת מהם, ועולה לקבר אשתו בהתמדה יומיומית. אל הבית שלידו עוברת להתגורר משפחה קולנית אשר בטעות דורסת את תיבת הדואר שלו ומרוויחה ביושר את אחד הפרצופים הזועמים שלו. עם זאת, למרות ההתחלה שאינה מבשרת טובות, נוצרת ידידות מופלאה ומפתיעה בין אובה לשכנה החדשה-מהגרת באירן. לאט לאט מתקלפות שכבות ההגנה שלו ומתגלה דמותו האמיתית וסיפור חייו המרתק. סרט מרגש, מצחיק וחכם, שמאפשר לצופים להתבונן על העולם מבעד לעיניו של הזקן הנרגן מהבית הסמוך, ובה בעת להציץ אל תוך לבו. מצחיק עד דמעות!!.

מלווה בהרצאה (112 דק', דובר שבדית ופרסית עם תרגום לעברית)

מחיר 20 עד 40 ₪

נגישות

 • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

 • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
 • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
 • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
 • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
 • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
 • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

 • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
 • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
 • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
 • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
 • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
 • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
 • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
 • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
 • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא